5 sposobów na uniknięcie wpływu domowego biura na twoją równowagę między domem a pracą.

Praca w domu może być czasem trudna. Z pewnością ma to też swoje zalety, ale ważne jest, aby nie pozwolić, by praca w domu zawładnęła Twoim życiem. Musi być równowaga i trzeba ją chronić przez cały czas.

Podczas projektowania domowego biura musi to być jedna z rzeczy, o których pamiętasz. Biuro musi być produktywne, ale musi też mieć pewną dozę separacji o nim, czy to pod względem lokalizacji w domu, czy w sposób, w jaki jest udekorowane.

Jeśli masz zamiar zaprojektować domowe biuro lub myślisz o zmianie wystroju tego, które już masz, sprawdź tę infografikę, która zawiera wiele wspaniałych wskazówek na temat tego, jak zaprojektować domowe biuro, które spełnia wszystkie kryteria produktywności.

Źródło - https://gethppy.com/hr-infographics/designing-your-home-office-for-productivity

Tak więc, oprócz produktywności, jak można zaprojektować biuro, które nie wpływa negatywnie na równowagę między domem a pracą?

  1. Czy masz oddzielny pokój, który możesz wykorzystać? - Pojedynczą najlepszą opcją, jeśli chodzi o układ i projekt domowego biura, jest wybranie pokoju, którego nie używasz i wyremontowanie go w miejsce pracy. Jeśli masz wolny pokój, to jest to idealne. Można również użyć konserwatorium, przekształcone miejsce na poddaszu, nawet garażu, jeśli zrobiłeś trochę pracy na uczynienie go ciepłym i dobrze wentylowane. Pomysł tutaj jest że ty możesz utylizować wygodnych biurowych meble, tak jak ergonomiczni krzesła i biurka i ty możesz opuszczać ten pokój za gdy twój pracujący dzień jest kończyć. To ma ogromną psychologiczną przewagę nad próbą pracy i życia w tej samej małej przestrzeni.
  2. Umieść swoje biuro gdzieś poza regularną przestrzenią do siedzenia lub spania - Jeśli nie masz oddzielnej przestrzeni, czy masz kąt lub część pokoju, która jest poza linią wzroku? Nie jest dobrym pomysłem posiadanie domowego biura w salonie lub sypialni. To pomieszczenia, w których spędzasz ogromną ilość czasu i są to dedykowane przestrzenie do relaksu. Dlatego pomyśl o jadalni jako dobrym rozwiązaniu.
  3. Udekoruj go w sposób, który różni się od reszty domu - Nie ulegaj pokusie udekorowania domowego biura w ten sam sposób, co reszty domu, np. tapetami i meblami. Potrzebujesz tej przestrzeni, aby być oddzielonym fizycznie i psychicznie, a jeśli udekorujesz ją tak samo, linie będą się zacierać. Oczywiście, to nie znaczy, że należy iść w dół współczesnej linii wystroju biura albo. Istnieje wiele projektów, które są odpowiednie dla domowego biura, które miesza Ładnie między domem i biurem.
  4. Mieć ekran lub drzwi do zamknięcia - Jeśli masz drzwi można zamknąć na tej przestrzeni, to jest dobry sposób, aby mentalnie odwrócić się od swojej pracy na koniec dnia. Jednak może nie masz drzwi i w tym przypadku, jak o dużym dzielniku przestrzeni lub ekranu biurowego? To może być udekorowane w domowy sposób i służy jako użyteczny kawałek separacji między życiem domowym i życiem zawodowym.
  5. Mieć ustalone czasy pracy - Oczywiście, to nie wszystko o układzie biura domowego i projekt, to nie wszystko o biurkach biurowych wybrać i opcji przechowywania albo, to jest również o sposobie pracy. Upewnij się, że masz ustalony czas pracy w miarę możliwości i zawsze rób przerwy. W ten sposób praca pozostanie pod kontrolą i nie będzie wkraczać w życie domowe.

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu i kiedy spojrzy się na listę zalet, łatwo dostrzec dlaczego. Należy jednak zadbać o to, by pod koniec dnia pracy móc się wyłączyć i zrelaksować w domu. Zaprojektowanie domowego biura w odpowiedni sposób pomoże Ci w tym.