Dlaczego szczęśliwe środowisko pracy równa się zmotywowanym pracownikom

Czy kiedy czujesz się szczęśliwy, masz ochotę robić więcej? Czy czujesz się zmotywowany do osiągania rzeczy, o których wcześniej nie myślałeś, że są możliwe?

Oczywiście, że tak! W powietrzu unosi się ogromna ilość możliwości, kiedy czujesz się szczęśliwy i podniesiony na duchu.

Gdy obrócisz to na odwrót, uczucie nieszczęścia lub negatywności oznacza, że wszystko jest doom and gloom. Nic nie wydaje się warte walki, nie jesteś pewien, dlaczego powinieneś się motywować, skoro nie wydaje się to warte zachodu, i tak naprawdę czekasz tylko na godzinę 17:00, aby móc wrócić do domu i robić rzeczy, na które masz ochotę.

Z tego powodu, szczęśliwi pracownicy są niezbędne!

10 sposobów na zwiększenie szczęścia pracowników

Jako pracodawca, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, które mogą mieć bezpośredni wpływ na szczęście swoich pracowników. Nigdy nie ma złej strony w pomaganiu pracownikom cieszyć się ich pracą i cieszyć się ich środowiskiem pracy. To zmotywuje ich do cięższej pracy dla Ciebie i w rezultacie dość szybko zauważysz korzyści z motywacji w miejscu pracy!

Przyjdzie to w formie dodatkowych pomysłów i sugestii, mniej błędów, mniej dni chorobowych, zwiększona produktywność, lepsze relacje z kolegami, klientami i ogólnie bardziej upbeat środowisko w nowoczesnym biurze, które może również przyciągnąć nowe talenty do swojej firmy.

Jak widzisz, nie ma żadnych minusów!

Oto 10 sposobów, w jaki możesz zwiększyć szczęście pracowników, a tym samym bezpośrednio zwiększyć motywację w miejscu pracy.

  1. Skup się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Nie jest tajemnicą, że zdrowi pracownicy są bardziej produktywni, ponieważ mają więcej energii i dlatego są bardziej zmotywowani, aby trafić w swoje terminy i cele.
  2. Przyjrzyj się projektowi swojego biura. Czy Twoje biuro jest zaprojektowane w sposób, który sprzyja komfortowi? Pracownicy muszą czuć się komfortowo i mieć wsparcie podczas dnia pracy, a nie wracać do domu obolali i zestresowani w wyniku tego, jak zostali zmuszeni do siedzenia na swoich krzesłach biurowych. Zapytaj swoich pracowników, jak się czują i czy mają jakieś sugestie dotyczące ulepszeń.
  3. Stwórz środowisko pracy zespołowej. Praca zespołowa jest o wiele przyjemniejsza niż praca indywidualna, więc stwórz zespoły i pozwól wszystkim pracować razem. Możesz nawet organizować wyzwania zespołowe, aby spróbować zwiększyć motywację i dodać trochę zdrowej konkurencji.
  4. Organizuj dni budowania zespołu. Jako część nowego środowiska pracy zespołowej, organizuj regularnie dni budowania zespołu. Jest to świetny sposób na poprawienie relacji między członkami zespołu, ale także dobra zabawa!
  5. Upewnij się, że obciążenie pracą jest sprawiedliwe i równomierne. Stres łatwo wchodzi w grę, jeśli masz niesprawiedliwe obciążenie pracą i jest to również powód, dla którego pracownicy są raczej niezadowoleni. Upewnij się, że każda praca, którą dajesz swoim pracownikom jest sprawiedliwa, realistyczna i że terminy nie są zbyt napięte.
  6. Oferuj możliwości awansu. Kiedykolwiek pojawia się możliwość awansu, upewnij się, że oferujesz ją pracownikom wewnętrznym, a nie zawsze najpierw ogłaszasz się na zewnątrz.
  7. Oferuj możliwości kształcenia i rozwoju. Oferowanie szeregu szkoleń i możliwości studiowania na kursach związanych z wykonywaną pracą to świetny sposób na zwiększenie szczęścia i motywacji w miejscu pracy.
  8. Pytaj o sugestie i opinie. Zamiast podejmować decyzje i po prostu mówić swoim pracownikom, co się stanie, angażuj ich w podejmowanie decyzji i pytaj o opinie. Oczywiście, upewnij się, że słuchasz pomysłów i nie spychasz ich na bok. Dzięki temu pracownicy poczują się docenieni, a przez to szczęśliwsi i zmotywowani.
  9. Upewnij się, że firma przywiązuje wagę do równości, różnorodności i integracji. Zawsze upewnij się, że każdy jest traktowany tak samo, niezależnie od tego, co może go wyróżniać. Różnice powinny być celebrowane, a nie wytykane i wszyscy powinni być traktowani równo.
  10. Upewnij się, że kierownictwo jest przystępne. Wysokiej jakości umiejętności zarządzania są niezbędne dla firm, które chcą mieć szczęśliwych, produktywnych i zmotywowanych pracowników. Należy być widocznym w biurze, być przystępnym, rozmawiać z ludźmi i prowadzić politykę otwartych drzwi przez cały czas.

Skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie, że Twoi pracownicy są szczęśliwi, produktywni i dzięki temu zawsze dotrzymują terminów i celów. Dzięki temu zauważysz, że wszyscy są zmotywowani i chętni do jak najlepszego działania na rzecz firmy.