Jaka podłoga jest najlepsza dla Twojej przestrzeni?

Najlepsze pomysły na nowoczesne meble biurowe obejmują wiele różnych obszarów tematycznych, w tym podłogi. Jest to obszar, któremu większość ludzi nie poświęca zbyt wiele uwagi, głównie dlatego, że po prostu po nim chodzą i to wszystko! Problem polega na tym, że jeśli źle wybierzesz podłogę, możesz mieć negatywny wpływ na resztę całej przestrzeni biurowej.

Dlaczego podłoga w biurze ma znaczenie? Ponieważ może ona łatwo przyciemnić lub rozjaśnić przestrzeń, a także może powodować hałas lub go tłumić.
Im mniej uwagi poświęcasz wyborom podłóg biurowych, tym bardziej zawodzisz w tworzeniu idealnej przestrzeni do pracy dla swoich pracowników.

Na przykład nowoczesne meble w holu mogą wyglądać świetnie na zdjęciu, ale jeśli na podłodze leży ciemny dywan, a sofa lub krzesła, które wybierzesz, zupełnie się z nim nie zgadzają, będziesz mieć problemy. Podobnie, jeśli zdecydujesz się na podłogę laminowaną w pomieszczeniu, w którym ma być bardzo cicho, nie będzie to działać.

Poświęcenie czasu na zastanowienie się, czego potrzebujesz od swojej podłogi, a także upewnienie się, że nie uderzasz w żadne punkty zapalne związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem w tym samym czasie, jest bardzo ważne.

Główne rodzaje podłóg biurowych, jakie masz do wyboru, to:

 • Wykładzina
 • Płytki dywanowe
 • Twarde drewno
 • Laminat lub winyl
 • Płytki ceramiczne

Meble biurowe od czasu do czasu się przemieszczają, zwłaszcza krzesła, a nie chcesz przecież, aby za każdym razem, gdy ktoś przesunie swoje krzesło na zewnątrz, słychać było głośne skrzypienie. Z tego powodu należy dokładnie rozważyć wybór podłogi!

Jeśli nie jesteś pewien, jakie są główne punkty każdego z powyższych wyborów podłóg, podsumujmy je:

 • Dywany (i płytki wykonane z dywanu) są najlepsze do pomieszczeń, które muszą być ciche, ponieważ pochłaniają wiele hałasu.
  Są one również idealne w połączeniu z biurowymi ściankami działowymi, aby zapewnić dodatkową prywatność na górze.
 • Wykładziny dywanowe są również dobre do ogrzania szczególnie zimnego biura, ponieważ stanowią warstwę pomiędzy podłogą a chodzącą po niej osobą.
 • Kolejnym argumentem przemawiającym za wykładzinami jest fakt, że są one bardziej komfortowe i luksusowe - pod warunkiem, że są regularnie czyszczone!
 • Płytki ceramiczne są również dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zapewnienie ciepła i są bardzo trwałe. Jeśli w Twoim biurze pracuje dużo ludzi, musisz upewnić się, że wybierzesz płytki wysokiej jakości, o wartości co najmniej 4 w skali PEI (płytki sugerowane do miejsc o średnim i dużym natężeniu ruchu, tj.
  - tj. podłóg w budynkach mieszkalnych, ścian oraz "lekkich" pomieszczeń komercyjnych, takich jak biura).
 • Jeśli szukasz trwałego, klasycznego wyboru, drewno twarde jest dobrym rozwiązaniem, a także trwałym.
 • Drewno twarde wymaga regularnej konserwacji, aby utrzymać je w optymalnym stanie.
 • Osoby poszukujące ekonomicznej opcji powinny rozważyć podłogę laminowaną, chociaż wymaga ona czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji, aby mogła przetrwać próbę czasu. Podłogi laminowane, w połączeniu z modułowymi meblami biurowymi, mogą stanowić bardzo elastyczne i eleganckie rozwiązanie dla przestrzeni biurowej.
 • Podłoga winylowa jest dobrym wyborem do miejsc o dużym natężeniu ruchu, a także może być antypoślizgowa. Jest to kolejna opcja w przystępnej cenie.

Czy na podstawie tych krótkich wskazówek można określić idealną podłogę biurową? Każde biuro jest inne i musisz pomyśleć o tym, ile masz w nim biurek na zamówienie, jak duży ruch będzie się tam odbywał, jak długo chcesz, aby podłoga wytrzymała i jak ciepła/chłodna jest Twoja przestrzeń. Należy również pomyśleć o hałasie i o tym, czy miejsce to musi być ciche, aby umożliwić koncentrację, czy też hałas nie stanowi problemu w tej konkretnej przestrzeni.

Podczas przebudowy biura nie należy zapominać o tym, jak ważna jest podłoga. Odpowiedni odcień i materiał może sprawić, że Twoje biuro z "nijakiego" stanie się "wow" w dość łatwy sposób, a także będzie miało różne zastosowania funkcjonalne, o czym mówiliśmy powyżej.