Porozmawiajmy - zdrowi pracownicy oznaczają produktywność firmy

Czy uważasz się za osobę zdrową? Naprawdę, zastanów się nad tym.

Faktem jest, że większość pracowników biurowych spędza zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej, co wynika z samej natury tej pracy. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej nie wpływa korzystnie na zdrowie firmy i może prowadzić do powstania pracowników, którzy są raczej niezdrowi niż cokolwiek innego.

Możesz się zastanawiać, dlaczego zdrowie Twoich pracowników ma znaczenie - ma! Zdrowi pracownicy tworzą wydajną firmę. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się dlaczego.

Ten film jest skierowany do firm australijskich, ale informacje są prawdziwe bez względu na to, w którym miejscu na świecie się znajdujesz. Zdrowi pracownicy są dwa razy bardziej wydajni niż ci, którzy są niezdrowi. Jest to doskonały powód, aby spróbować wdrożyć zdrową kulturę w swoim miejscu pracy! Ponadto obniżenie poziomu stresu w biurze to także sposób na uniknięcie podejmowania przez pracowników niezdrowych wyborów w celu poradzenia sobie z presją.

Wszystko sprowadza się do świadomości, dlatego tak ważne jest przedstawianie powodów, dla których pracownicy powinni być zdrowi, a także korzyści z tego płynących. Należy również upewnić się, że zakupione meble biurowe spełniają potrzeby pracowników w zakresie wsparcia i komfortu podczas pracy.

Istnieje niezliczona liczba sposobów na stworzenie zdrowego środowiska w miejscu pracy. Czy przychodzą Ci do głowy jakieś innowacyjne sposoby tworzenia kultury zorientowanej na zdrowie? Odwiedź naszą stronę na Facebooku i podziel się swoimi pomysłami!