Znaczenie i cechy dobrych foteli biurowych

wygodny fotel biurowyBez względu na to, czy godzinami wpatrujemy się w ekran monitora, czy też analizujemy dokumenty, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy w należyty sposób dbamy zarówno o kondycję zdrowotną naszego kręgosłupa, jak i o nasze samopoczucie.

Jeśli zależy nam na tym, musimy mieć na uwadze, że dobór mebli biurowych, w tym zwłaszcza foteli, powinien być dokonywany w szczególnie staranny sposób. Krzesło lub fotel, na którym w ciągu dnia siedzimy od sześciu do ośmiu godzin, wywiera wyjątkowo duży wpływa na pracownika i nie pozostaje bez znaczenia dla jakości jego pracy. Jeśli więc krzesło jest komfortowe, poprawia się humor zatrudnionego, a tym samym również jego praca jawi się jako zdecydowanie bardziej efektywna. Wzrasta wydajność i nie można nie zgodzić się z tym, że o korzyściach płynących z takiego stanu rzeczy może mówić cała firma.

Niewygodne krzesło prowadzi do obniżenia się samopoczucia, okazuje się przy tym, że mamy do czynienia z procesem, który się rozwija. Ludzka produktywność jest przy tym automatycznie obniżana, a pracownik staje się coraz bardziej niedbały. Jest to szczególnie widoczne wówczas, gdy powierzane mu zadania wymagają precyzyjności i przywiązywania wagi do jak największej liczby szczegółów. Bardzo często okazuje się przy tym, że może to przyczynić się do pogrążenia projektu, na realizacji którego zależy całej firmie, a nie pojedynczym jednostkom. Wygodny fotel wydaje się więc kluczem do szybkiego podejmowania trafnych decyzji.

zdrowe oparcie krzesła biurowego Ponieważ mamy do czynienia z zagadnieniem, któremu poświęca się coraz więcej uwagi, zaskoczeniem nie powinno być dla nas to, że rośnie grupa pracodawców znakomicie zdających sobie sprawę z tego, z jakimi korzyściami dla nich i dla firmy mamy do czynienia. Oczywiście, nie ma jednej tylko kwestii, nad którą należy się zastanowić dokonując zakupu fotela, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że szczególnie duże znaczenie ma wygodne oparcie oraz siedzisko o twardości odpowiadającej konkretnemu pracownikowi. Regulowane powinno być też samo oparcie, choć nie można zapominać, że jego podstawowym zadaniem jest regulowanie sylwetki pracownika.

W przypadku niemal każdego pracownika biurowego można przecież mówić dziś o niekontrolowanym odruchu polegającym na pochylaniu się do przodu, jeśli więc oparcie jest przesadnie wygięte do tyłu, rozwiązanie takie tylko zachęca do niewłaściwej postawy i garbienia się. Najlepszym rozwiązaniem są te oparcia, których regulacja pozwala nie tylko na wychylanie, ale i zmianę ich wysokości. Dzięki temu szybko i łatwo można je dostosować do potrzeb konkretnych osób. Nie można zapominać i o tym, że regulowana musi być wysokość siedziska, każde biurko wymaga bowiem nieco innej pozycji.