Ergonomiczne fotele do pracy. Sprawdź te modele

Wygoda w pracy

Pewnie większość z nas będzie spędzać kilka czy kilkanaście godzin w pozycji siedzącej dziennie. To dla naszego kręgosłupa już bardzo duże obciążenie. Jeśli dodatkowo mamy niewygodny fotel możemy przysporzyć sobie wiele problemów. Dlatego warto mieć taką opcję, która zminimalizuje dolegliwości związane z pracą siedzącą.

O czym trzeba pamiętać przy kupowaniu fotela do pracy?

Fotel biurowy

Regulacja wysokości to istotna kwestia, o której trzeba pamiętać, fotel koniecznie musi być dobry dla naszego wzrostu. Dlatego warto zwracać uwagę na możliwości regulacji jakie są w tym właśnie zakresie. Dodatkowo warto, by ten zakres był spory. Oparcie to element kluczowy dla naszego zdrowia. To właśnie ono ma sprawić, że nasz kręgosłup będzie miał istotne wsparcie w trakcie pracy. Siedząc powinniśmy mieć taką pozycję, że kręgosłup stworzy literę S. Źle dobrane oparcie skutkować może licznymi problemami, dlatego na to uważać. W związku z tym pojawiać się mogą bóle nie tylko kręgosłup, ale całej linii barków czy też problemy dotyczące stałego bólu głowy.

Kąt nachylenia dobrze również, gdy będzie regulowany, ponieważ wiadomo, że pracę wykonuje się w różnych pozycjach. Pracować będziemy przy komputerze, odbieramy telefony, piszemy w papierach, uzupełniamy komputerowe dane. To wszystko ma istotne znaczenie i może wpłynąć na nasza pracę i dlatego trzeba sprawdzić jak to dokładnie wygląda. Warto więc mieć tą regulację kąta nachylenia oparcia.

Podstawa fotela musi być stabilna. Największa stabilność zapewni nam podstawa z pięcioma ramionami. Większość modeli ma także kółka, które pozwolą na to, by się z fotelem poruszać. Tutaj warto sprawdzić jak kółka są przygotowane, by nie niszczyły tej powierzchni, na jakiej fotel będzie się znajdował.

Fotel do biura

Siedzisko jest także bardzo ważne i wiele tutaj zależy od osobistych preferencji czy decydujemy się na miękkie rozwiązania czy nieco twardsze propozycje. Niektóre te droższe modele mają specjalną piankę, która będzie zapamiętywać ustawienie i potem od razu będziemy mieli na takim fotelu pełen komfort. Liczy się również odpowiednia głębokość takiego siedziska, o tym elementem zapominać nie można dużo jednak zależy od tego jaka osoba z fotela będzie korzystała. Najlepiej jest, gdy będzie oparcie do wysokości ¾ ud. Ta cześć ud powinna więc znaleźć swoje miejsce na siedzisku i wtedy będzie ono dobrze dopasowane. Warto na tą opcję się zdecydować, by mieć pełen komfort takiego siedziska i gwarancje, że będziemy się na nim rzeczywiście dobrze czuli. wtedy można powiedzieć, że wybór był rzeczywiście udany.